Çalışma Saatleri : Ptesi- Ctesi 8:00 - 19:00
 Gaziantep dsg şanzıman tamiri

Gaziantep dsg şanzıman tamiri

DSG Şanzıman Nedir?

DSG şanzıman başka otomatik şanzımanlara göre çift kavrama özelliğiyle en önemli otomatik şanzımanlar arasında yer alır. Volkswagen grubu markalarda sarfedilen şanzıman türü 2008-2012 seneleri arasında üretilen modelleri ile sık sık bozulsada , kullanıcıları, DSG şanzımanın yaşattığı konfor karşısında yaşadıkları arızlardan çok memnun olmasalar da vazgeçmek istemezler. DSG’nin mekanik kısmı, manuel vites şanzımanlarla güvenilirlik yönünden karşılaştırılabilir.

İlk olarak Porsche’nin 1980’şerde 962 yarış arabalarında kullandığı DSG şanzımanlar, şuanlık VW grubun çoğu aracında karşımıza çıkmaktadır. Volkswagen 7 ileri DSG şanzıman kodu literatürde 0AM – DQ200 olarak geçerken, 6 ileri DSG şanzıman kodu literatürde 02E – DQ250 olarak isimlendirilmektedir.

DSG Şanzıman Kullanan Araçlar?

Audi: A1, A3, Q3
Seat: Ateca, Ibiza, Karoq, Kodiaq, Leon, Toledo
Skoda: Fabia, Octavia, Rapid, Superb, Yeti
Volkswagen : Beetle, Caddy, Caravelle, Golf, Jetta, Passat, Polo, Scirocco, CC, Tiguan, Transporter

DSG şanzımanlarda çift kavrama olarak ifade edilen özellik, kavramalardan biri fiilen çalışırken diğerinin yeni vites komutuna hazır olmasını manasına gelmektedir. DSG şanzıman sistemindeki bu özellik başka CVT, EDC ve tam otomatik şanzımanlardan ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemde çift kavrama olmasından vites boşluğu olmaz vites geçişlerini hissetmezsiniz. ilaveten DSG şanzımanlara sahip vasıta larda geri kaçırma gibi bir halde söz hususu değildir. DSG şanzımanlar kullanım kılavuzunda belirlen kurallara göre makul kullanıldığında Kolay Kolay bozulmaz. genel olarak DSG şanzımanlarındaki bozulalar mekatronikten kaynaklanır. DSG şanzıman tamiri ehil kişiler tafından yapıldığı zaman şanzımanınızı uzun yıllar sorunsuz kullanma imkânı sunmaktadır. Gaziantep DSG şanzıman tamiri Firmamız azimli otomatik şanzıman tarafından sorunsuz yapılmaktadır.

DSG’nin geleneksel otomatik şanzımanlara göre üstündür. DSG daha hafif, daha kompakt, daha hesaplı , daha süratli çalışır, daha uygun fiyatlıdır.

Gaziantep DSG Şanzıman Yağı Değişimi

DSG Şanzıman yağı değişimi firmamızda makineler ile yapılmaktadır. DSG otomatik şanzıman yağ değişimi için firmamızı arayabilirsiniz.

DSG şanzıman sorunları

  • DSG Mekatronik Arızası:
  • DSG Şanzıman Kartı Arızası:
  • DSG Şanzıman Isınma Problemi
  • DSG Titreme Problemi:
  • DSG Şanzıman Kavrama Arızası
  • DSG Şanzıman Vuruntu Problemi:
  • DSG Volant Arızası – Çatırdama Sesi:

Gaziantep DSG Mekatronik Tamiri

DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatroniktir. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve DSG şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik sorununun habercisidir.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik ünitenizi onarım ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz DSG mekatronik onarım fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından uygundur. onarım sırasında aracınızn kendi DSG şanzıman kartı kullanılarak sizlere ciddi bir maliyet kazanımı sağlanmaktadır. çünkü yeni mekatronik ünite aldığınız süre onarım gerektirmeden kullanılabilecek olan DSG şanzıman kartınız da değişecektir. son derece makul gelmektedir.

Gaziantep DSG Şanzıman Kavrama Tamiri

Audi, VW, Seat, Skoda… Golf, Jetta, Passat, Polo, A3, Leon, Octavia, Superb… Markası ve modeli ne olursa olsun DSG şanzıman problemi veya DSG kavrama yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Gaziantep şanzıman tamir merkezi olan firmamızda DSG şanzıman tamiri , DSG şanzıman kavrama tamiri garantili olarak gerçekleştirilmektedir .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın