Çalışma Saatleri : Ptesi- Ctesi 8:00 - 19:00
 BMW Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW Otomatik Şanzıman Arızaları Nelerdir.

Dünyada otomobil piyasasında gün geçtikçe ilerlemekte olan teknolojiye paralel olarak birçok ileri düzey araçlar yer edinmektedir. Bu araçların en önemli üreticilerinden birisi de BMW firması olmaktadır. BMW genel olarak araçlarında hız ve konforu sağladığından dolayı iyi bir sürüş keyfi sunmakta ve bundan dolayı birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.
BMW araçları genel olarak hız severler için tasarlanmış olmasından ve daha konforlu sürüş keyfini kullanıcılarına sunmak amacı ile otomatik vites araç üretiminde ileri düzey bir seviyeye ulaşmış bulunmaktadır. BMW otomatik vites araçlarında bazen bazı sorunların gün yüzüne çıkması yine muhtemel olan bir problemdir.


BMW Otomatik Şanzıman Arızaları

İleri düzey araçlar üretmekte olan BMW markası, özellikle hız ve konforu araçlarında yakalamak için otomatik vites teknolojisinden yararlanmaktadır. Otomatik vites teknolojisi ile araçlarında maksimum sürüş keyfi yaşatan BMW araç modellerinde kimi zaman otomatik şanzıman arızalarının çıkması muhtemel olmaktadır.
Genel olarak BMW otomatik vites şanzıman arızaları iki farklı türde görülmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi şanzımanın vuruntu yapması olmaktadır. Bir diğer otomatik vites BMW araçlarında görülen arızalardan birisi de sensörler ile alakalı olmaktadır.
Hidrolik bir sistem ile çalışmakta olan otomatik viteslerde bazı durumlarda sensörlerin algılamış olduğu parametrelerin araç için tehlike oluşturduğu ve bu durumda beyne giden sinyaller ile aracın durdurulması gerektiği araç tarafından algılanmaktadır. Bu durumda sorunun şanzımandan kaynaklanmadığı ve aksine sensörlerden kaynaklandığı konusu da var olabilmektedir. Genel olarak şanzımanın çok ısınması bu konuda sensörleri yanıltabilmektedir.

BMW Otomatik Şanzıman Sorunlarının Çözümü

Genel olarak şanzımanın vuruntu yapmasından ya da sensörlerden kaynaklı olabilen şanzıman arızalarının çözümü için iyi bir şanzıman ustasına ya da servis bakımlı araçların ise teknik servise gidip kısa süre içerisinde müdahale ettirmeleri önemli ve ciddiye alınan bir konu olmaktadır. Bmw Şanzıman Filtre Değişimi ve Bmw Şanzıman Yağ Değişimi bazı küçük şanzıman problemlerinin önüne geçmektedir.Bu pboblemlerini çözülemediği durumlarda Bmw Şanzıman Tamiri & Bmw Şanzıman Onarımı işlemlerini firmamızda gerçekleştiriyoruz dilediğiniz taktirde Bmw Şanzıman Kavrama Değişimi yapmaktayız

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın